Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи може дружина вийти на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, якщо шлюб не був зареєстрованим

Мешканка Сумщини пані Аліна* звернулася до Сумського офісу Мережі правового розвитку з пенсійним питанням. Хотіла дізнатися, чи може вона вийти на пенсію у зв’язку з втратою годувальника – чоловіка, з яким прожила останні 13 років, але в неофіційному шлюбі. Роз’яснення підготувала експертка Офісу при громадській організації «Північна правозахисна группа» Наталія Єсіна.

На фото: Наталія Єсіна, експертка Сумського офісу МПР.

Юристи були вимушені засмутити жінку, адже вона не має права на пенсію у зв’язку з втратою годувальника за чоловіка, з яким на час його смерті перебувала в фактичних шлюбних відносинах саме через відсутність штампу в паспорті – зареєстрованого шлюбу.

Право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника мають дружини, які досягли пенсійного віку та мають необхідний страховий стаж (який передбачений ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування») та перебували на утриманні померлого годувальника.

Але шлюб має бути оформлений відповідно до чинного українського законодавства. Навіть, якщо жінка та чоловік жили однією сім’єю, але без офіційної реєстрації шлюбу, це не є підставою для виникнення у них обох прав та обов’язків подружжя у юридичному розумінні. Тож, сумісне проживання пари без укладання шлюбу не дає права на призначення даного виду пенсії.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×