facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи може дружина загиблого військового отримати грошову допомогу, якщо шлюб не був зареєстрованим

Дата публікації: 14.12.2018

Родичі загиблого військовослужбовця з Вінничини звернулися до Офісу Мережі правового розвитку при Подільському центрі прав людини за роз’ясненням: чи може дружина загиблого отримати одноразову грошову допомогу, якщо шлюб не був зареєстрованим?* Юрист Офісу Михайло Бардин підготував консультацію з цього питання.

У випадку загибелі військовослужбовця одноразова грошова допомога виплачується рівними частками всім особами, які мають право на її призначення та отримання, після їх особистої заяви чи заяви їх законних представників.
Перелік цих осіб зазначено у статті 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Це члени сім’ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця.
Члени сім’ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці – відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (ст. 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей») .
Згідно з частиною 2, 4 статті 3 Сімейного кодексу, сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.
Сім’я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.
Отже, цивільна дружина може бути визнана членом сім’ї загиблого військовослужбовця, якщо буде встановлено факт спільного проживання, побуту, спільних прав та обов’язків в судовому порядку.

*Подібний випадок детально розглянуто на прикладі успішної справи з практики Дворічанського офісу Мережі правового розвитку у статті «Вдова загиблого воїна отримуватиме соціальні пільги».

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Головне фото до статті: УНІАН.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×