facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Вдова загиблого воїна отримуватиме соціальні пільги

Дата публікації: 11.12.2018

Автор: Олена Нестерова/Фонд сільських громад Дворічанщини

Понад п’ять років Наталія та Олександр з Харківщини жили разом, однак шлюбні офіційно оформити стосунки так і не встигли. Як і багато інших патріотів, чоловік підписав військовий контракт та пішов захищати незалежність України. Олександр вже зробив Наталі пропозицію – узаконити стосунки вирішили під час найближчої його відпустки. Однак доля вирішила інакше…

Виконуючи військовий обов’язок у зоні проведення АТО, Олександр отримав поранення, несумісні з життям. Вбита горем жінка довгий час не могла прийти до тями після втрати коханого та все ж знайшла у собі сили жити далі. Трохи згодом Наталя почала збирати документи для одержання пільг як член родини загиблого учасника бойових дій.
Однак в усіх установах отримала відмови, оскільки були відсутні докази родинного зв’язку. Сухі відповіді «звертайтеся до суду» ще більше вбивали віру у можливість позитивного вирішення питання. За порадою знайомих жінка звернулася за допомогою до Дворічанського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Фонд сільських громад Дворічанщини».
Юрист офісу Віталій Бабика, ознайомившись із ситуацією, заспокоїв жінку та почав збирати необхідні докази для звернення до суду. В результаті проведеної роботи він зібрав чималу доказову базу: виписки з банківського рахунку на підтвердження ведення Наталею та Олександром спільного бюджету; довідки від органів місцевого самоврядування та депутатів на підтвердження їхнього спільного проживання та ведення спільного господарства; військова документація, в якій загиблий зазначав Наталію як дружину; довідка від нотаріуса про спадкоємців, які звернулися за прийняттям спадщини; інформація про участь у похованні; список свідків.
Зібрана доказова база переконала суд – він задовольнив заяву та встановив факт спільного проживання Наталії та Олександра без реєстрації шлюбу. На даний час рішення суду набрало законної сили, і тепер жінка за допомоги правників офісу займається оформленням відповідних документів, у тому числі ведеться робота щодо виплати одноразової грошової допомоги, передбаченої членам родини у разі загибелі учасника бойових дій*.

*Імена змінені з етичних міркувань.
**Консультація  юриста щодо виплати одноразової грошової допомоги, передбаченої  вдові загиблого воїна, якщо шлюб не був зареєстрований – за посиланням

Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстірі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/76956147?fbclid=IwAR3niShT3vyn1UoUFsYO1J3DtFz2OVg-z_GZZYXeEVwNCyVUWJCCWOEIY-U

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×