facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи можна змінити сімейного лікаря, з яким ви вже підписали медичну декларацію

Дата публікації: 19.09.2018

Підписали декларацію з сімейним лікарем «добровільно-примусово»? Юрист Білозерського Офісу Мережі правового розвитку В’ячеслав Лях пояснює, як розірвати угоду за бажанням пацієнта, і коли це можна зробити.

Підписання декларації з лікарем – слушне нововведення медичної реформи. Однак проблема в тому, що не всім пацієнтам свого часу роз’яснили, які саме права вони мають при укладанні такої угоди.

Приміром, багато хто не знав про те, що підписати декларацію можна саме з тим лікарем, який вам до вподоби. Натомість людей фактично примусово зобов’язали укласти відповідні угоди просто «з прив’язкою» до місця проживання.

Такі нарікання почули юристи на черговій виїзній консультації* в одному з сіл Херсонщини.
Вихід є – варто лише знати свої права і скористатися ними.

Медична декларація, яка підписується під час вибору медичного працівника, є НЕ юридичним документом, а підтвердження наміру пацієнта обслуговуватися у конкретного лікаря. Вона потрібна для того, щоб Національна служба здоров’я могла розподілити фінансування по країні відповідно до кількості пацієнтів у того чи іншого лікаря. Для того, щоб змінити лікаря, пацієнту не потрібно повідомляти фахівця про розірвання раніше укладеного з ним договору. Причому зробити це можна в будь-який час.
Простіше кажучи, укласти нову декларацію з іншим лікарем доволі просто – при підписанні нового документа зміни автоматично фіксуватимуться у системі.

*Захід проведено в рамках проекту «Посилення правових можливостей об’єднаних громад» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×