facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи можуть офіцера запасу «забрати в армію» за призовом

Дата публікації: 06.09.2018

Питання, з яким на початку серпня 2018 року до Херсонського офісу Мережі правового розвитку звернувся молодий чоловік, стосувалося проходження офіцерами запасу військової служби за призовом.

Він закінчив військову кафедру, отримав звання молодшого лейтенанта запасу і вважав, що його не можуть призвати на строкову військову службу. Проте, нещодавно отримав повістку про призов на військову службу як офіцера запасу. Відтак хотів знати, чи правомірно йому вручили повістку і чи можуть його, офіцера запасу, «забрати в армію».

Роз’яснює юрист Офісу при громадській організації ІРЦ «Правовий простір» Сергій Плахотнюк.

Питання проходження військової служби врегульовано розділом 10 Інструкції про організацію виконання положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженої Наказом Міністра оборони України від 10.04.2009 року № 170, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19 травня 2009 року за № 438/16454 (далі – Інструкція).

Відповідно до Інструкції, громадяни України віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, склали встановлені іспити, мають вищу освіту за освітнім ступенем не нижче бакалавра та яким присвоєно відповідне первинне військове звання офіцера запасу, відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» у разі потреби наказом Міністра оборони України можуть бути призвані на військову службу за призовом осіб офіцерського складу.

Сам наказ Міністра оборони України про призов офіцерів запасу нам знайти не вдалося (їх просто не має на сайті Міноборони і на сайті Верховної Ради України), але на офіційних сайтах Кабміну та Міноборони є повідомлення про те, що такий наказ було підписано. Тому ми звернулися до Міноборони із офіційним запитом про надання цього наказу. І ось що нам вдалось отримати.

Nakaz_231

У додатку – Наказ Міноборони № 231 від 22 травня 2018 року (скрін). Для завантаження відкрийте активне посилання.

Із цього наказу слідує, що на військову службу за призовом осіб офіцерського складу громадян України строком на 18 місяців було призвано 500 осіб.

Таким чином, за умови підписання відповідного наказу Міністром оборони України,  вручення повістки про призов офіцера запасу є цілком правомірним.

Офіцери запасу, яким було вручені відповідні повістки про призов на військову службу, зобов’язані в термін, зазначений у повістці, прибути на визначений пункт збору.
У випадку неявки офіцерів запасу без поважних причин за викликом вони несуть адміністративну і кримінальну відповідальність у порядку, встановленому законом. Наявність поважних причин для нез’явлення до пункту збору повинна бути документально підтверджена.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Головне фото до статті: Українські новини

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×