facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи можуть позбавити субсидії за аліментні борги

«Маю певну заборгованість з аліментів. Чи можуть мене позбавити субсидії через це? Але я не маю можливості сплачувати і комунальні послуги в повному обсязі, і аліментні зобов’язання». Таке запитання отримали від місцевого мешканця співробітники Сумського офісу Мережі правового розвитку. Відповідає Ірина Кузіна – юристка-практиканка Офісу при громадській організації  «Північна правозахисна група».

Так, дійсно, згідно п.7 ч.14 постанови Кабінету Міністрів №848, житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.
Виняток – особи, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря, осіб, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), осіб, до яких застосовуються запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою.

Важливо! Не виплачувати аліменти просто так не вийде. Припинення субсидії – це тільки один із видів адміністративної відповідальності. Можуть бутий інші наслідки:

– Цивільна відповідальність: неустойка за несплату аліментів (стаття 196 Сімейного кодексу України.

– Адміністративна відповідальність: суспільно корисні роботи, обмеження у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання (ст.ст. 183-1, 31-1, глава 31-А КУпАП, ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження»).

– Кримінальна відповідальність: покарання у вигляді громадських робіт на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин, арешт на строк до трьох місяців або обмеження волі на строк до двох років (стаття 164 Кримінального кодексу України).

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×