facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи можуть власники зруйнованого чи пошкодженого внаслідок війни майна розраховувати на компенсацію після його відновлення

Дата публікації: 13.01.2023

Подекуди нам трапляються зафіксовані випадки відновлення будівель, пошкоджених чи зруйнованих унаслідок повномасштабної війни рф проти України. Проте чи можуть розраховувати їхні власники на відшкодування за пошкоджене чи зруйноване житло в майбутньому? Відповідь на це питання надала практикуюча юристка, тренерка Ольга Семенюк на вебінарі для учасників/иць проєкту «Розвиток спроможності місцевих ОГС – надавачів правових послуг в Україні».

На фото: відновлені пошкоджені будівлі в Київській області (до та після звільнення). Літо 2022. Джерело

«Все залежить від того, чи подавали інформаційне повідомлення щодо відшкодування перед відновленням, — зазначає Ольга Семенюк. Розглянемо випадок, якщо власник пошкодженого чи зруйнованого майна відновив майно, але не подав інформаційного повідомлення. На жаль, навіть зафіксувавши пошкодження в деталях, зберігши всі чеки щодо витрат на ремонт, ймовірність, що він отримає компенсацію дуже низька, оскільки йому буде важко щось довести  в цьому випадку. 

Якщо ж після факту пошкодження чи руйнування власник детально все зафіксував та подав інформаційне повідомлення, а потім самостійно відновив своє майно, він може розраховувати на компенсацію. Та скоріше за все, своє право на неї йому доведеться доводити через суд».

Більше матеріалів про те, як фіксувати пошкодження чи руйнування та подавати інформаційне повідомлення:

Як ініціювати початок процедури відшкодування за зруйноване чи пошкоджене майно: поради експертки

Як отримати компенсацію за пошкоджене чи зруйноване житло

Компенсація за зруйноване війною житло: актуальні питання та відповіді

Як і коли можна буде отримати компенсацію за зруйноване чи пошкоджене внаслідок бойових дій житло

Для довідки 

Проєкт «Розвиток спроможності місцевих ОГС — надавачів правової допомоги в Україні» впроваджується Мережею правового розвитку за сприяння Програми розвитку ООН та за фінансової підтримки Уряду Канади,  наданої в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують 11  міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції і Швейцарії.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×