facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: Чи обов’язково при розлученні надавати оригінал свідоцтва про шлюб?

«При розлученні в РАГСі затребували оригінал свідоцтва про шлюб, але надати його не можу за об’єктивних причин. Чи є законною так а вимога?». На запитання мешканки Хмельниччини відповідає адвокатка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська.

Анастасія Площинська – адвокатка, юристка ГО «Подільська правова ліга».

Надавати оригінал свідоцтва про шлюб при розлученні в адміністративному порядку* (через РАГС) необов’язково.
Аргументуємо. Залишення позовної заяви без руху з підстав НЕнадання оригіналу свідоцтва про шлюб є порушенням принципу верховенства права, права на справедливий суд і суперечить завданням цивільного судочинства — такого висновку дійшов Верховний Суд. (Постанова від 19.10.2022 року у справі № 526/442/22).

Посилання на джерело: https://reyestr.court.gov.ua/Review/107077982?fbclid=IwAR277EYpXhMFTsd6up_UOwtBgSeU8tAuhEs5sECKuwV2sZ9cjmJCWB-W2yM

* Якщо йдеться про розлучення зі зверненням до адміністративних органів влади, в такому випадку відсутність свідоцтва про укладення шлюбу не є проблемою. Цей документ може замінити актовий запис. Також підтвердженням сімейних зв’язків між парою може стати відповідний штамп у паспорті.
Якщо ж  розлучення без свідоцтва про шлюб відбувається в судовому порядку, то позивач має подати заяву на виготовлення дубліката: без нього позов суд не розгляне.

Матеріал створено в рамках Ініціативи регіональних координаторів. Ініціатива релізується за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку.

P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці  #StandWithUkraineВ ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни РФ проти України.

Будьте в курсі кожної новини та події підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×