facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи повинен споживач повідомляти підрозділ соцзахисту про зміну постачальника газу

Від 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для побутових споживачів. Це дає громадянам можливість самостійно обирати, в якій компанії та за якими цінами купувати блакитне паливо. Зважаючи на часті запити клієнтів Сумського офісу Мережі правового розвитку, юристи громадської організації «Північна правозахисна група» підготували роз’яснення, як доцільніше діяти, якщо ви є отимувачем субсидії і вирішили змінити надавача послуг.

Щоб автоматизувати процес внесення інформації до бази даних отримувачів субсидії про те, що абонент змінив надавача послуг, на електронні адреси департаментів соціального захисту населення ці надавачі самі надсилають інформацію стосовно споживачів, які є отримувачами субсидій та стали їхніми абонентами.

Інформацію щодо нових абонентів надавачі послуг надають підрозділам соціального захисту населення до 20-го числа кожного місяця. Це дозволяє здійснити своєчасний та правильний розрахунок розміру житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг за ціною, встановленою виконавцем послуги, та перерахувати кошти постачальнику за спожитий газ. Це особливо важливо при грошовій безготівковій формі виплати житлових субсидій через АТ «Ощадбанк».

Варто звернути увагу! У разі, коди побутовий споживач у заяві-приєднанні до умов договору постачання природного газу НЕ зазначив про наявність у нього субсидії, інформація в таких випадках до департаменту не надходить. З огляду на це, аби своєчасного та в повному обсязі отримати субсидію,  громадянам – отримувачам житлових субсидій – треба в найкоротші терміни повідомляти про зміну виконавців житлово-комунальних послуг, в даному випадку – постачальника природного газу для побутових потреб.

Своєчасне надання інформації про зміну виконавців послуг забезпечить вам актуальний та правильний розрахунок розміру житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Тож, якщо ви є отримувачем субсидій і змінили постачальника газу, рекомендуємо уточнити інформацію, чи внесені зміни до бази даних субсидій за телефонами відповідних підрозділів соціального захисту населення.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×