facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи працюватиме в умовах війни Єдиний державний реєстр юридичних осіб, ФОПів та громадських формувань

Дата публікації: 20.03.2022

З питанням, чи буде працювати в умовах війни Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, до Чернівецької ГО «Комітет виборців» звернувся пан Василь з міста Вашківці Вижницького району. Директор його підприємства помер, і до реєстру слід було внести дані про зміну керівника – юридичної особи. Юристка організації  Валентина Ткач роз’яснює.

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань в умовах війни працюватиме у передусім для проведення невідкладних та важливих реєстраційних дій, зокрема реєстрації зміни керівника юридичної особи у зв’язку з його смертю, створення благодійних організацій, громадських об’єднань, предметом діяльності яких є надання допомоги Збройним Силам, іншим військовим формуванням, правоохоронним (спеціальним) органам, органам цивільного захисту, добровольчим формуванням територіальних громад, іншим особам, які забезпечують національну безпеку і оборону, відсіч і стримування збройної агресії іноземної держави, а також особам, які постраждали чи можуть постраждати від такої збройної агресії та інше.

Так, 06 березня 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 209 «Деякі питання державної реєстрації в умовах воєнного стану та внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 164», якою передбачено, що в умовах воєнного стану державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань проводиться з урахуванням певних особливостей.
Основні положення постанови передбачають:

– проведення державної реєстрації виключно особами, внесеними до переліку, затвердженого Мін’юстом;

– право посадових осіб Мін’юсту, його територіальних органів, внесених до згаданого переліку, реєструвати не лише громадські формування, а й інші види юридичних осіб;

– невідкладну державну реєстрацію у разі подання належних документів у повному обсязі та спрощений порядок повідомлення заявника про недоліки у поданих ним документах;

– звільнення від сплати адміністративного збору благодійних організацій, громадських об’єднань, предметом діяльності яких є надання допомоги Збройним Силам, іншим військовим формуванням, правоохоронним (спеціальним) органам, органам цивільного захисту, добровольчим формуванням територіальних громад, іншим особам, які забезпечують національну безпеку і оборону, відсіч і стримування збройної агресії іноземної держави, а також особам, які постраждали чи можуть постраждати від такої збройної агресії;

– проведення державної реєстрації незалежно від місцезнаходження юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходження нерухомого майна;

– можливість підтвердження сплати адміністративного збору скрінкопією платіжного документа.

– можливість засвідчення справжності підпису, виконаного у присутності реєстратора, на документах для державної реєстрації юридичних осіб; – спрощення процедури подачі документів для державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (можна використовувати електронну пошту або інші засоби зв’язку).

P. S.Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці  #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які статунь в нагодітим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни РФ проти України.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×