facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи впливає карантин на заборону виїздити за кордон боржнику з аліментів

Дата публікації: 22.10.2020

Чи можуть органи Державної виконавчої служби України під час пандемії Covid-19 забороняти виїжджати за кордон людині, яка має заборгованість зі сплати аліментів? Чи не можуть карантинні обмеження* пом’якшити чи відтермінувати таку заборону? З таким запитанням до Черкаського офісу Мережі правового розвитку звернулася місцева жителька Людмила Федорівна. Ситуація стосувалася її сина. Роз’яснення подає юрист Офісу при громадській організації «Центр права» Олексій Кучер.

Заборона виїжджати за межі України, зокрема якщо людина має заборгованість зі сплати аліментів, не стосується власне пандемії Covid-19.  Йдеться про заборону суто через заборгованість по несплаті аліментів. Тобто, якби навіть у країні не діяли карантинні обмеження, громадянин, який має неоплачені аліментні борги,  все одно не зміг би виїхати за кордон відповідно до п.5 ч.1 ст.6 ЗУ «Про порядок виїзду з України та порядок в’їзду в Україну громадян України».
У документі зокрема  сказано, що право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, в разі, якщо він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, до виконання зобов’язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів. Також відповідно до п.19 ч.3 ст.18 ЗУ «Про виконавче провадження», виконавець має право  у разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника – фізичної особи чи керівника боржника – юридичної особи за межі України до виконання зобов’язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.
Відтак, у випадку з сином Людмили Федорівни дії органів Державної виконавчої влади є правомірними, і карантинні обмеження не зупиняють дію законодавства.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×