facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи зберігається за працівником робоче місце, якщо він отримав тимчасовий захист у країнах ЄC

Мільйони наших громадян, які вимушено евакуювалися в країни Євросоюзу і отримали там офіційний статус, мали офіційне працевлаштування в Україні.  Тому актуальним для багатьох залишається питання, чи має право працівник зберегти за собою робоче місце, якщо він отримав тимчасовий захист у країнах ЄC? Чи обов’язково роботодавцю такого працівника звільняти?

Законодавством про працю не передбачено обов’язку працівника повідомляти роботодавця про своє місцезнаходження та отримання статусу біженця або визнання його особою, яка потребує тимчасового захисту, зазначається на офіційному сайті  Держпраці.

Зважаючи на надскладну ситуацію на території України працівники, які не виходять на роботу внаслідок обставин, пов’язаних із бойовими діями, або ті, які не мають змоги виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я, не можуть бути звільнені за пунктом 4 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України за прогул без поважної причини.

Водночас ресурс ISolutionпояснює, що тимчасовий захист включає право на житло, освіту, працю, соціальне забезпечення, медичну допомогу. Але скористатися цими правами можна після реєстрації в обраному місці проживання в будь-якій країні ЄС.

Отримання статусу тимчасового захисту у конкретній країні ЄС у зв’язку з війною в Україні є поважною причиною відсутності працівника на робочому місці в Україні. Тож, збереження життя є поважною причиною, яка унеможливлює звільнення працівника.

У випадку, якщо робота може виконуватися дистанційно, працівник може продовжувати виконувати свої трудові обов’язки з відповідною оплатою.

Якщо працівник не має можливості працювати дистанційно, то для збереження свого робочого місця він може взяти відпустку без збереження заробітної плати, щорічну відпустку, соціальні відпустки, тощо, а також ініціювати призупинення дії трудового договору.

Якщо ж із працівником відсутній зв’язок, до з’ясування причин і обставин його відсутності за ним зберігаються робоче місце та посада, трудові відносини не припиняються. Однак час таких неявок не підлягає оплаті та не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×