facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи зобов’язаний спадкоємець повідомляти кредитора про відкриття спадщини

Консультація юристки Вижницького офісу Мережі правового розвитку Валентини Ткач підготовлена у відповідь на звернення мешканки Путильського району Чернівецької області. У жінки помер батько, і вона зібралася оформляти спадщину. Але ще за життя батько взяв кредит в банку і до кінця його не сплатив. Тепер донька, не бажаючи в майбутньому мати проблеми з банком, цікавилася, чи зобов’язана вона повідомляти кредитора про відкриття спадщини.

Так, спадкоємиця зобов’язана повідомити банк про відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 1281 Цивільного кодексу України «Пред’явлення кредитором спадкодавця вимог до спадкоємців», спадкоємці зобов’язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги. При прийнятті спадщини борги померлого також успадковуються.
Відповідно до п.2 цієї статті, у разі, якщо кредитор дізнається про відкриття спадщини протягом шести місяців від дня, коли він дізнався або міг дізнатися про відкриття спадщини,йому належить пред’явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, незалежно від настання строку вимоги.
Згідно з п. 3, якщо кредитор спадкодавця не знав і не міг знати про відкриття спадщини, він має право пред’явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, протягом одного року від настання строку вимоги.
Відповідно до п. 4, кредитор спадкодавця, який не пред’явив вимоги до спадкоємців, що прийняли спадщину, у строки, встановлені частинами другою і третьою цієї статті, позбавляється права вимоги.
Проте краще не надіятися на п. 4 цієї статті і самому повідомити банк і сплатити суму невиплаченого кредиту, або домовитися із банком про перекредитування, щоб уникнути конфліктів та неприємностей у майбутньому.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×