facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Декларація про доходи: як звітувати держслужбовцю при звільненні з роботи

Дата публікації: 22.02.2021

Коли, скільки і які саме слід подавати декларації про доходи, якщо вирішив звільнитися з державної служби? З таким питанням до Вижницького офісу Мережі правового розвитку звернувся держслужбовець пан Іван з Чернівецької області. Роз’яснення подає юристка Офісу при громадській організації «Комітет виборців» Валентина Ткач.

Період подачі декларацій в Україні – щорічна кампанія декларування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування – стартував 1 січня 2021 року, і триватиме він до 31 березня 2021 року включно.

Закон України  «Про запобігання корупції» передбачає 4 типи декларацій суб’єкта декларування:

1) Щорічна декларація – декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону  у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація;

2) Декларація суб’єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) – декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб’єктом декларування;

3) Декларація після звільнення – декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація;

4) Декларація кандидата на посаду – декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини третьої статті 45 Закону до призначення або обрання особи на посаду. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено законодавством.

Упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.

У випадку пана Івана для звільнення з публічної посади особи передбачено подання декларацій двох типів – перед звільненням та після звільнення.

Декларацію перед звільненням подають упродовж 20 робочих днів з дня звільнення. Вона охоплює період , який не був охоплений деклараціями, що подавались раніше.

До прикладу. Враховуючи той факт, що звільнення пана Івана буде 26.02.2021 року то Вам потрібно спочатку подати щорічну декларацію за 2020 рік, а потім подати декларацію, яка охоплюватиме період з 01.01.2021 року по 26.02.2021 року.

Важливо! Декларацію після звільнення подають на наступний рік після звільнення у період з 1 січня по 31 березня наступного року після звільнення. Проте декларацію після звільнення не подають, якщо до 1 квітня наступного року після звільнення з посади суб’єкт декларування знов починає діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, і подаватиме щорічну декларацію.

P.S.Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×