facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Декларація про доходи: у якому розділі показувати банківський кредит

Дата публікації: 06.03.2020

Консультація юристки Вижницького Офісу Мережі правового розвитку Валентини Ткач підготовлена у відповідь на  звернення депутата Вижницької міської ради. Чоловік просив пояснити, як декларувати кредити та позики, адже зараз – гаряча пора для подання декларації про доходи. Зокрема де і в якому розділі звітності слід показувати кредит, який він взяв в банку.

Отже, юристка подала депутату інформацію відповідно до роз’яснень Національного агентства з питань запобігання корупції.

У декларації, у розділі 13 «Фінансові зобов’язання» відображаються отримані особою, яка заповнює декларацію, або членом її сім’ї позики (кредити), але лише у разі, якщо їх розмір перевищує 50 прожиткових мінімумів (ПМ).
У полі «Розмір зобов’язання» треба зазначити загальний розмір отриманої позики (кредиту) у звітному періоді. Якщо кредит отримано у попередньому звітному періоді (наприклад, для декларації за 2019 рік – до 2019 року) і на 1 січня 2019 року залишок кредиту перевищував 50 ПМ, то у полі «Розмір зобов’язання» – зазначити заборгованість по кредиту на 1 січня 2019 р.
Якщо залишок кредиту на 1 січня 2019 р. не перевищував 50 ПМ, відомості про такий кредит не зазначаються.
Також якщо особа отримала позику в розмірі понад 50 ПМ – додатково треба вказати відомості у розділі 14 «Видатки та правочини суб’єкта декларування» (стосовно членів сім’ї така інформація не зазначається).
У випадку, якщо особа або член її сім’ї позичили кошти третій особі, такі кошти не відображаються в розділі 13, а зазначаються натомість у розділі 12 «Грошові активи» як кошти, позичені третій особі (у разі перевищення порогу декларування.
Важливо знати! Грошові активи зазначаються, якщо їхня сукупна вартість перевищує 50 ПМ).


Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×