facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Допомога від міжнародних організацій: заявку подали, а гроші не приходять – що робити?

Дата публікації: 27.07.2022

Приводом для наступної консультації стали часті звернення до Сумської громадської організації «Північна правозахисна група»  людей, які цікавляться, коли саме їм виплатять допомогу від міжнародних організацій. Мовляв, заяву на соціальній платформі єДопомога подали вже давно, а грошей все немає, і незрозуміло, коли їх перерахують. Важливі моменти для розуміння ситуації роз’яснює юрист організації Дмитро Мурач.

На фото: Дмитро Мурач, юрист ГО “Північна правозахисна група”.

Матеріальну допомогу можна отримати тільки після того, як одна з Міжнародних організацій приймає рішення щодо фінансування визначеної категорії заявників на допомогу, а відповідальні особи передають переліки заявників на допомогу.
Далі вже представники Міжнародної організації обробляють отримані заяви згідно з власними внутрішніми переконаннями та перераховують кошти. Єдине, що може зробити людина після того, як вже подала свою заяву на отримання допомоги, це перевірити статус її розгляду за посиланням: https://aid.edopomoga.gov.ua/check.

Статус «Заяву прийнято» означає, що вашу заяву прийняли, і вона зараз знаходиться в переліку заяв, які успішно надійшли до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери Мінсоцполітики. Тільки-но одна з міжнародних організацій звернеться щодо виплати категорії громадян, до якої ви відноситеся за соціальним статусом та географічною ознакою, відповідно до тієї інформації, яку ви внесли, заповнюючи заяву, дані передадуть для подальшої роботи.

Також можуть бути статуси (дослівно) «Виплата членам вашій сім’ї вже відбулась від Всесвітня продовольча програма ООН» та «Виплата членам вашій сім’ї вже відбулась від Товариство Червоного Хреста України». Вони означають, що хтось із вказаних у заявці членів вашої сім’ї вже отримав одну з виплат. Якщо ця чи інша організація в майбутньому вирішить здійснити наступні виплати, то інформацію доповнять.

Звертаємо увагу на те, що інформація про здійснені виплати отримується від міжнародних організацій, і рішення приймається відповідно до тих фінансових програм, які наразі є діючими та підходять для вашої категорії та населеного пункту. Вплинути на це якимось чином не можуть ані юристи, ані представники органів соціального захисту населення у вашій громаді.

Статуси «Інша Заявка члена вашої сім’ї знаходиться в очікуванні на виплату від міжнародної організації RED ROSE CDS LIMITED» та «Інша Заявка члена вашої сім’ї знаходиться в очікуванні на виплату від міжнародної організації Управління Верховного комісара ООН у справах біженців» означають, що в заяві, яку подали через платформу єДопомога, особа/особи є в реєстрах, вже переданих до міжнародної організації.

Крім того, якщо ви зазначили якусь інформацію невірно, забули щось вказати чи помилились в рахунку IBAN, навіть при статусі «Заяву прийнято» можна відкликати заяву, поправити та подати її повторно.

Детальніше про умови допомоги – за посиланням: https://aid.edopomoga.gov.ua/terms

Довідково

Соціальна платформа єДопомога створена Міністерством соціальної політики України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та ПРООН за фінансової підтримки Швеції з метою забезпечення нагальних потреб громадян, які постраждали або були змушені змінити своє місце перебування у зв’язку з агресією росії. Підтримка українців на платформі забезпечується за трьома напрямками: інформація щодо допомоги від держави, волонтерської допомоги та подачі заявок на виплати грошової допомоги від міжнародних організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×