facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Е-довідку про оціночну вартість нерухомості можна сформувати самостійно

Дата публікації: 06.08.2021

«Оформлюю у нотаріуса договір купівлі-продажу житлового будинку. Маю електронний підпис, можу сама зайти до електронного кабінету користувача Єдиної бази даних звітів про оцінку майна і спробувати сформувати довідку про оціночну вартість нерухомості. Чи буде ця електронна довідка (е-довідка) про оціночну вартість чинною для нотаріуса?» З таким запитанням До Вижницького офісу Мережі правового розвитку звернулася пані Людмила з селища Коритне Чернівецької області. Юристка Офісу Валентина Ткач підтвердила, що така довідка є законною і роз’яснила правову базу.  

На фото: Валентина Ткач, юристка Вижницького офісу МПР.

Дійсно, така е-довідка буде чинною упродовж 30 календарних днів із дня її формування Єдиною базою даних звітів про оцінку (далі – Єдина база). І якщо людина може сама сформувати е-довідку, це є альтернативою звернення до оцінювача нерухомості.


Фонд державного майна України повідомив, що відповідно до наказу Фонду державного майна України від 25 червня 2021 року №1097 введено в експлуатацію єдину базу даних звітів про оцінку з модулем електронного визначення оціночної вартості, сервісом послуги електронного визначення оціночної вартості та автоматичного формування електронних довідок про оціночну вартість об’єкта нерухомості (https://evaluation.spfu.gov.ua).

У Фонді зазначають, що 09 березня 2021 року набрав чинності наказ Фонду державного майна України від 12 січня 2021 року № 24 «Про внесення змін до Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24 лютого 2021 року за № 239/35861, та застосовується з 29 червня 2021 року.
Для цілей обчислення доходу платника податку – фізичної особи від продажу (обміну) нерухомого майна, а також доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок майна (крім випадків успадкування та/або отримання у дарунок майна, вартість якого обчислюється за нульовою ставкою), доходу, отриманого за іншими правочинами, за якими здійснюється перехід права власності на нерухомість, дохід за якими підлягає оподаткуванню у випадках, передбачених Податковим кодексом України, необхідно визначити оціночну вартість об’єкта нерухомості або ринкову вартість об’єкта нерухомості.

Для визначення оціночної вартості об’єкта нерухомості Єдиною базою даних звітів про оцінку (https://evaluation.spfu.gov.ua) формується електронна довідка про його оціночну вартість (е-Довідка), яка є чинною впродовж 30 календарних днів з дня її формування Єдиною базою.

Якщо ж особа не погоджується з результатами автоматичного визначення оціночної вартості об’єкта нерухомості, вона має право звернутися до суб’єкта оціночної діяльності (оцінювача), аби визначити ринкову вартість такого об’єкта.

Суб’єкт оціночної діяльності (оцінювачем) складає звіт про оцінку майна, який зареєструється в Єдиній базі.

Зареєстрований звіт про оцінку майна чинний протягом 6 місяців від дати оцінки.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×