facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Фото та відеозйомка у громадських місцях: кого можна знімати, а кого ні

Дата публікації: 06.04.2018

Автор: ГО “Білозерський центр регіонального розвитку”

Закон говорить, що знімати на відео чи фотографувати у громадських місцях можна. Заборонити зйомку не можуть службові, публічні особи або посадові, якщо ви не перешкоджаєте їхній роботі. А от випадкові перехожі (фізичні особи), мають право сказати, що вони не хочуть, аби їх знімали, та вимагати видалити матеріали з їхнім зображенням. І саме так фотограф або оператор повинен зробити. У яких саме нормах законодавства про це йдеться, розповідає юрист Білозерського офісу Мережі правового розвитку В’ячеслав Лях.

В’ячеслав Лях, юрист ГО «Білозерський центр регіонального розвитку»

До офісу Мережі правового розвитку при ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» звернувся місцевий блогер за отриманням фахової консультації.

Розповів, що днями знімав в Білозерці відеоролик, до нього підійшли кілька чоловіків – попросили не знімати та видалити відео. Чоловік поцікавився у юриста центру, чи правомірно це.

Правник офісу В’ячеслав Лях пояснив, що відеофіксація в громадських місцях (площі, вулиці, сквери, вокзали тощо) абсолютно законні. Отримувати окремий дозвіл на проведення фото чи відеозйомки у цих місцях не потрібно.

Також чинне законодавство не забороняє фіксувати дії поліції, суддів, прокурорів. При умові, що ви не заважаєте їхній роботі та не порушуєте права інших громадян.

Але статтею 307 Цивільного кодексу України передбачено, що людей не можна знімати на фото або відео без їхньої згоди на це. Ця норма закону розповсюджується лише на фізичних осіб та не може бути використана щодо службових, посадових або публічних осіб.

Отже, в громадських місцях знімати дозволено. Однак якщо до вас звертається громадянин і просить, аби ви його не знімали, а фото чи відео з ним видалили, ви маєте виконати його вимоги.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×