facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання – відповідь: Іпотечний кредит під 3% для військовослужбовців – чи запрацював і хто може отримати?

Дата публікації: 12.10.2022

Чи запрацював в Україні іпотечний кредит під 3% для військовослужбовців? Якщо так, то які банки надаватимуть кошти, і чи з’явилася в Дії опція подачі заявки на такий кредит? На запитання дружини військовослужбовця з Хмельниччини відповідає юристка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська. 

На фото: Анастасія Площинська – адвокатка, юристка ГО «Подільська правова ліга».

Український уряд обіцяв запустити оновлену пільгову іпотеку з 1 жовтня поточного року. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив ще 16 вересня.

«Іпотека під 3% річних буде надаватися українським військовослужбовцям, правоохоронцям, педагогам, медикам та науковцям. Початковий внесок 20% і термін іпотеки до 20 років дозволяє всім, хто захищає, лікує та вчить Україну, отримати своє житло», – зазначив Шмигаль і додав, що уряд ухвалив дві постанови, які дозволять запустити програму за оновленими правилами.

Прем’єр-міністр зауважив, що функція подачі заявки на іпотеку з’явиться в Дії: «Заповнюєте заявку, обираєте житло, отримуєте відповідь банків, укладаєте договір на купівлю житла та договір на іпотеку».

Водночас про те, що уряд затвердив програми «Доступна іпотека», офіційно стало відомо ще на початку вересня.

Ресурс «Урядовий портал» тоді оприлюднив інформацію про те, що з 1 жовтня отримати пільговий кредит під 3% на 20 років з початковим внеском в розмірі 20% для купівлі житла зможуть:

  • військовослужбовці, працівники сектору безпеки та оборони;
  • медики;
  • вчителі та педагогічні працівники;
  • науковці. 

Роботодавці цих категорій працівників матимуть можливість компенсувати їм початковий внесок та частину тіла кредиту за рахунок бюджетних програм (розмір компенсації залежить від вислуги). Пізніше програма стане доступною для всіх українців, чия житлова нерухомість не перевищує 52,5 м2 +21 м2 на кожного члена сім’ї.

У рамках програми «Доступна іпотека» можна буде придбати житло до 52,5 м2 загальної площі + 21 м2 на кожного наступного члена сім’ї. Якщо йдеться про обласний центр, то в будинку, що знаходиться в експлуатації не більше 10 років. Вартість не повинна перевищувати оціночну, визначену оцінником або співробітником банку.

Також вартість 1 м2 не має перевищувати опосередковану вартість спорудження, визначену Мінрегіоном та збільшену в 2,5 раз для обласних центрів, міст з населенням понад 300 тис осіб,  на відстані до 15 км від Києва, в 2 рази – для міст з населенням 100-300 тис. осіб, в 1,75 раз – для інших населених пунктів.

Житло обов’язково застрахують від ризиків випадкового знищення або випадкового пошкодження на повну оціночну вартість.

Наразі це все*, що відомо про цей вид іпотеки для військовослужбовців.

Водночас юристка вважає за доцільне зробити офіційний запит в Кабінет міністрів України, аби мати письмове роз’яснення щодо порядку оформлення іпотеки. І вже на основі цього документа взаємодіяти з банківськими установами.

*Стежте за оновленою інформацією на нашому сайті в рубриці #StandWithUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×