facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Херсонці запитують: як зареєструвати новонародженого в умовах окупації (+форма для завантаження+інфографіка)

Дата публікації: 10.05.2022

Приводом до наступної консультації став пост-запит, який на своїй Фейсбук сторінці опублікувала Оксана Глєбушкіна – виконавча директорка Херсонської громадської організації «Нова генерація». Питання стосується реєстрації новонароджених у тимчасово окупованому військами рф Херсоні. І хоча останнім часом змін у законодавстві щодо цього суттєвих змін не відбулося, вважаємо доцільним прокоментувати запит саме для херсонців, які зараз перебувають у надскладній ситуації.

Понад два місяці правозахисниця Оксана Глєбушкіна перебувала в тимчасово окупованому місті, змогла виїхати 3 травня, і тепер дистанційно продовжує допомагати землякам.

«Реєстрація новонароджених діток у Херсоні. Що робити? З травня деяким херсонським породіллям не реєструють новонароджених діток, адже реєстри ДРАЦС закрили. Те, що закрили, може і правильно, але що робити породіллям? Поки тим, хто звернувся, кажуть «ось вам довідка, їдьте на підконтрольну територію, там реєструйте». Ну тобто через блокпости росіян, з можливими обстрілами, породіллям???? В час, коли ми в Дії можемо все, в Херсоні невідомо як зареєструвати народження і смерть. Весілля може і зачекають Перемоги, а от смерть і народження не чекають. Чи може хтось дати фахову консультацію?..», – написала у своєму пості Оксана Глєбушкіна.

Скрін: Фейсбук-сторінка Оксани Глєбушкіної.

У наших попередніх публікаціях ми роз’яснювали з посиланням на Мінюст України, що у звʼязку з воєнним станом послуга єМалятко недоступна. Зареєструвати дитину можна в найближчому відділі ДРАЦСу, де немає активних бойових дій. Для реєстрації знадобиться лише паперове медичне свідоцтво про народження за формою №103/о*. Якщо доступ до реєстру ДРАЦС буде відсутній, держоргани складуть запис у паперовій формі. А щойно доступ відновиться, усі відомості будуть внесені до реєстру протягом 5 робочих днів.

Алгоритми про реєстрацію фактів смерті та народження на окупованих територіях, по суті, діють з часів тимчасової окупації 2014 року.

«…Так само їхали через блокпости та обстріли, реєстрували поряд або встановлювали факти через суд, коли вони почали видавати «свої» документи… На жаль», – коментує нинішню ситуацію юристка Сумської громадської організації  «Північна правозахисна група»  Наталія Єсіна.

На сьогодні ж алгоритм, поданий Мінюстом у березні поточного року, не змінився.

Куди звернутися

Відділи державної реєстрації актів цивільного (ДРАЦС) працюють у штатному режимі. Окрім міст та районів, де ведуться активні бойові дії.

Який саме відділ ДРАЦС вам потрібен  

Ви можете зареєструвати дитину в будь-якому відділі, який працює. Незалежно від місця народження дитини та місця проживання батьків.

Що потрібно для державної реєстрації народження

Необхідно показати паперове медичне свідоцтво про народження за формою №103/о.

*Форму для завантаження подаємо нижче.

Інфографіка: Видання Вгору (Херсон).


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×