facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Кого штрафуватимуть за відсутність адресної таблички на будинку

Дата публікації: 01.06.2020

Автор: Білозерський центр регіонального розвитку

Вже з 1 червня 2020 року в Україні штрафуватимуть власників «безадресних» будинків. Це пов’язано з запланованим у 2020 році Всеукраїнським переписом населення: за вимогами цього заходу домогосподарства та адмінбудівлі повинні мати адресні таблички. Юрист Координаційного офісу безпеки в Білозерському районі при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» В’ячеслав Лях роз’яснює, на кого поширюватимуться штрафні санкції.

Для проведення Всеукраїнського перепису населення, запланованого цього року, відповідно до методичних вимог, адресні таблички повинні мати всі домогосподарства та адміністративні будівлі. Про це повідомляється у вимогах і рекомендаціях для статистичного та офіційного обліку чисельності населення, яке проживає на території країни в цілому і на всіх рівнях її адміністративно-територіального устрою.

Порушення правил благоустрою тягне адміністративне покарання відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення  (КУпАП), «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів».

Від 1 червня 2020 року штрафи за відсутність маркувань на домогосподарствах сягатимуть 1360 грн — для населення і 1800 грн — для магазинів, ферм, бюджетних установ і церков.

Керівники підприємств, організацій, установ (незалежно від форм власності та відомчої належності), юридичні та фізичні особи зобов’язані забезпечити наявність на кожному будинку номерних знаків з покажчиками назв вулиць, провулків відразу після завершення дії карантину. 

Однак ми рекомендуємо звернути увагу на те
, що обов’язок забезпечення наявності адресних табличок на будівлях повинен зазначатися у місцевих Правилах благоустрою, затверджених у відповідності до діючого законодавства. Лише в цьому разі в органах місцевої влади є повноваження притягувати громадян до адміністративної відповідальності за їх відсутність, а саме за статтею 152 КУпАП.

Таким чином, орган місцевого самоврядування вправі притягнути громадян до адміністративної відповідальності громадян лише в разі наявності затверджених у громаді Правил благоустрою, які зобов’язують мешканців в обов’язковому порядку встановлювати адресні таблички на будинках. 

Наприклад, у Білозерській громаді такі правила депутати не затверджували, тому підстав накласти штраф на громадянина, якщо на його будинку відсутня адресна табличка, немає.

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×