facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Кого звільнено від сплати земельного податку

Кому закон дозволяє не сплачувати податок на землю, хто має пільги з цього податку і які зміни у законодавстві відбулися останнім часом, роз’яснює юристка Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Правова єдність» Марина Лисич.

Порядок сплати земельного податку, його розміри, а також можливість надання пільг зі сплати земельного податку визначений в Розділі ХІІІ Податкового кодексу України.

Статтею 281 Податкового кодексу України визначено категорії фізичних осіб, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку.
До категорій фізичних осіб, які звільняються від сплати земельного податку належать:
– інваліди першої і другої групи;
– фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
– пенсіонери (за віком);
– ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
– фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

До 01.01.2018 року звільнення від сплати податку за земельні ділянки було передбачене для зазначених вище категорій фізичних осіб лише на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах таких граничних норм:
• для ведення особистого підсобного господарства – у розмірі не більше, ніж 2 га;
• для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більше, ніж 0,25 га, в селищах – не більше, ніж 0,15 га, в містах, не більше, ніж 0,10 га;
• для індивідуального дачного будівництва – не більше, ніж 0,10 га;
• для будівництва індивідуальних гаражів – не більше, ніж 0,01 га;
• для ведення садівництва – не більше, ніж 0,12 га.

У 2018 році було внесено зміни до ст. 281 Податкового кодексу України щодо пільг зі сплати земельного податку. Відповідно до оновленої редакції абзацу першого п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу України звільнення від сплати податку за земельні ділянки для відповідної категорії фізичних осіб поширюється на всі земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм.
Таким чином, з 01.01.2018  року скасовано обмеження застосування пільги до однієї ділянки зі сплати земельного податку фізичним особам.
Крім того, варто зазначити, що пунктом 284.1. статті 284 Податкового кодексу України визначено, що міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати пільги щодо земельного податку, який сплачується на відповідній території у вигляді часткового звільнення на певний строк, зменшення суми земельного податку. Такі пільги надаються лише за рахунок коштів, що зараховуються до відповідних місцевих бюджетів.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×