facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Несвоєчасне звільнення: яка відповідальність чекає на роботодавця

Дата публікації: 07.05.2018

Автор: В’ячеслав Лях, юрист ГО “Білозерський центр регіонального розвитку”

До офісу Мережі правового розвитку при ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» звернулась місцева жителька. Розповіла, що її син працює на одному із підприємств, але коли вирішив звільнитися та написав заяву, його не розрахували у визначений день та не повернули документи. Жінка цікавилася, яка відповідальність чекає на роботодавця за несвоєчасне звільнення. Нюанси законодавства з цього питання роз’яснює юрист офісу В’ячеслав Лях.

Юрист В’ячеслав Лях

Відповідно до ст.47 Кодексу закону про працю (КЗпП), власник або уповноважений ним орган зобов’язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і розрахувати у строки, зазначені ст.116 КЗпП.

Повний розрахунок означає виплату робітнику:

– заробітної плати, що йому належить;

– грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки, якщо працівник має на неї право;

– вихідної допомоги у певних випадках, передбачених ст. 44 КЗпП України.

Виплата всіх сум від підприємства, установи, організації, що належить працівнику під час звільнення, проводиться у день його звільнення.

Відсутність коштів у власника або уповноваженого ним органу не знімає з нього вини щодо невиплати співробітнику належних коштів та не звільняє його від відповідальності. Власник або уповноважений ним орган зобов’язаний також видати у день звільнення працівникові його трудову книжку з внесеним до неї відповідним записом. Відповідно до частини 5 статті 235 КЗпП України, у разі затримки видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органу робітнику виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×