facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Обов’язок депутата – звітувати перед виборцями

Автор: Білозерський центр регіонального розвитку

Чи повинні депутати місцевих рад звітувати перед виборцями? Що говорить про це законодавство України? Про що обранці мають писати у своїх звітах? Саме ці запитання висвітлив на семінарі для депутатів місцевих рад юрист Білозерського офісу Мережі правового розвитку В’ячеслав Лях. Правове навчання пройшло 25 лютого у селищі Музиківка Херсонської області.

Семінар для народних обранців співробітники офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» підготували на запрошення Музиківської сільської ради. В’ячеслав Лях надав присутнім вичерпну інформацію щодо прав та обов’язків депутата, передбачених ст. 10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та роз’яснив порядок, строки, а також вимоги щодо форми звіту та його оприлюднення.
Юрист звернув увагу депутатів на те, що законодавством не передбачено строків щодо звітування: орієнтовний строк проведення таких звітів перед виборцями визначає сама рада.
Також депутатам нагадали про вимоги до змісту звіту депутата місцевої ради. Звіт повинен чітко відповідати вимогами ч.2 ст.16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та повинен висвітлювати:
– діяльність депутата у раді та в її органах,
– роботу депутата на виборчому окрузі,
– прийняті радою та її органами рішення,
– хід їх виконання,
– особисту участь в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень органами місцевих рад,
– виконання доручень виборців певного виборчого округу.

– Отже, звітування перед виборцями – це обов’язок депутата, що регламентується Законом України «Про статус депутатів місцевих рад». Відтак звіти – це діалог депутатів із тими, хто делегував їм право приймати рішення від імені громади. Тримайте постійний контакт з виборцями! – порадив наприкінці зустрічі юрист.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Ілюстрація до статті – зі збірки «Чого не знає депутат?» (Інститут політичної Освіти).

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×