facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Перший громадський центр правосуддя на Харківщині розробив інформаційні дайджести для органів місцевого самоврядування та органів опіки і піклування

Дата публікації: 15.03.2019

Юристи Першого громадського центру правосуддя на Харківщині (ГЦП) підготували інформаційний дайджест на тему «Уникнення правопорушень комісіями з вирішення земельних спорів». Його мета – сприяти підвищенню правової обізнаності органів місцевого самоврядування (ОМС) у сфері земельного законодавства, допомогти їм уникати можливих правопорушень у цій галузі.

Представники ОМС, зокрема працівники комісій з вирішення земельних спорів, дізнаються із дайджесту про можливі спірні ситуації та шляхи їх вирішення, а також про судову практику у відповідних спорах. Він допоможе фахівцям врегульовувати типові проблеми в позасудовому порядку.

Завантажити дайджест можна за посиланням https://fex.net/114637031165

Крім цього, юристи ГЦП проа налізували судову практику щодо порушень прав та законних інтересів громадян органами опіки та піклування у територіальних громадах Великобурлуцького, Балаклійського, Вовчанського, Куп’янського, Зміївського та Шевченківського районів Харківської області.

Основними помилками у діяльності органів опіки та піклування виявились бездіяльність; ненадання висновку про доцільність позбавлення батьківських прав; порушення порядку прийняття рішень (без присутності заінтересованої особи); ненадання висновку щодо розв’язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи; залишення малолітніх (неповнолітніх) без батьківської опіки (піклування); неявка на судове засідання тощо.

За результатами цієї роботи працівники ГЦП підготували дайджест на тему «Уникнення правопорушень органами опіки та піклування». Він має на меті підвищити правову обізнаність органів опіки та піклування, а також слугувати взірцем для недопущення правопорушень у відповідних випадках.

Завантажити дайджест можна за посиланням https://fex.net/187322761193

Над дайджестами працювали юристи ГЦП Світлана Кужелєва, Роман Лихачов та Юлія Марукян.

Заплановано, що вони видаватимуться щомісяця і розповсюджуватимуться безкоштовно.

Проект «Перший громадський центр правосуддя на Харківщині» впроваджується Мережею правового розвитку за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Джерело: матеріали Першого громадського центру правосуддя на Харківщині.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×