facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Пластикове свідоцтво про реєстрацію авто більше не потрібне?

Техпаспорт, посвідчення водія* і поліс про страхування авто віднедавна можна не носити у гаманці чи кишені, а мати при собі лише у цифровому вигляді. Аби всі привілеї володіння цифровими документами з’явилися не лише у самого власника автівки, а й у членів його родини чи, приміром, у друга, варто виконати певні дії. Які саме і як – докладно роз’яснює юрист Хмельницького офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Подільська правова ліга» Руслан Малий.

Відколи держава ввела програму (додаток) «Дія»**, деякі водії транспортних засобів перестали носити з собою свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (далі – «техпаспорт»), посвідчення водія на право керування транспортними засобами, а також поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів – адже всі ці документи з’явилися у смартфоні.

Однак що робити, коли родина велика – а автомобіль один? Невже інший член родини повинен постійно носити з собою і техпаспорт, і поліс?

На сьогодні вже є можливість передати право на керування своїм авто іншому водію, після чого у його смартфоні з’явиться техпаспорт, і відповідно й поліс. Тому відповідний пластикове свідоцтво можна залишити вдома і не хвилюватися, що ви його випадково загубите, чи ще гірше – його у вас викрадуть з кишені чи сумки.

Отже, що потрібно зробити, аби техпаспорт і усі привілеї володіння цифровими документами з’явилися у вашого члена родини чи, приміром, у друга?

1. Слід відвідати Електронний кабінет водія.

Для користування сервісом Вам необхідно мати Електронний цифровий підпис або буди клієнтом одного з банків – «ПриватБанку», «КонкордБанк», «Банк Південний», «Monobank», або мати діючий паспорт громадянина у форматі IDcard, або ж бути клієнтами MobileID для абонентів Vodafone, Lifecell.

2. Після нашої успішної авторизації у Електронному кабінеті водія, у розділі «Електронні послуги» потрібно натиснути кнопку «Замовити» в меню «Керувати належним користувачем».

3. У формі, яка з’явилася, заповніть VIN-код авто. Далі заповніть інформацію про водія, кому надається право на керування транспортним засобом.

4. Підпишіть заяву електронним підписом, після чого підтвердіть послугу.

5. Після цього у водія — належного користувача — з’явиться техпаспорт у додатку «Дія».

Ви самі обираєте, на який термін надаєте право користування транспортним засобом, а також у будь-який час можете скасувати це право.

Фактично тепер вам не потрібно носити з собою пластиковий техпаспорт.

Нагадуємо, що електронні документи прирівнюються до пластикових, а тому працівники поліції не мають ніяких претензій з приводу «носіння» документів у смартфоні.

*Також дізнавайтеся: Як відновити посвідчення водія під час карантину та не отримати штраф за прострочення документів

**«Дія»  – додаток, спеціально розроблений у рамках проекту з діджиталізації державних послуг, створений для громадян України. У цьому додатку можна буде зберігати оцифровані версії своїх документів для простого та швидкого використання.P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×