Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Податкова соціальна пільга для працюючих батьків двох або більше дітей

Якщо ви матір або батько двох та більше дітей, офіційно працевлаштовані, то маєте право на додаткові пільги. Які саме і як їх можна отримати, роз’яснює юристка Хмельницького офісу Мережі правового розвитку при громадській організації “Подільська правова ліга” Анастасія Площинська.

Податкова соціальна пільга (ПСП) – це сума, яку слід відняти від заробітної плати при нарахуванні податку на доходи фізичних осіб. Тобто це та сума, яка зменшує розмір податку працюючих осіб. ⠀
Розмір ПСП залежить від кількості дітей. Батько чи мати двох дітей можуть отримати пільгу в розмірі 1921 грн, на трьох – 2881,50 грн. ⠀

Що потрібно для того, щоб отримати таку пільгу:
– бути офіційно працевлаштованим; ⠀ ⠀
– розмір заробітної плати має становити не більше 5380,0 грн (2 дітей), 8070,0 грн (3 дітей) або 10760,0 грн (4 дітей); ⠀ ⠀
– скористатись ПСП може або батько дітей, або матір, але не одночасно двоє батьків;

Для отримання ПСП роботодавцю потрібно подати такі документи:
1) копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дітей; ⠀
2) документи про усиновлення, якщо діти не біологічні; ⠀
3) заяву; ⠀
5) паспорт.

Право на ПСП регулює наступна нормативно-правова база:

Підстава отримання пільги визначена Податковим кодексом України. Відповідно до ст. 169 встановлюються такі види пільг:

169.1. Перелік податкових соціальних пільг.

З урахуванням норм абзацу першого підпункту 169.4.1 пункту 169.4 цієї статті, платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги:

169.1.1. у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, – для будь-якого платника податку;

169.1.2. у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам суми пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 цього пункту, – для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, – у розрахунку на кожну таку дитину;

169.1.3. у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 цього пункту, – для такого платника податку, який:

а) є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником – у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;

б) утримує дитину-інваліда – у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років;

в) є особою, віднесеною законом до першої або другої категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, включаючи осіб, нагороджених грамотами Президії Верховної Ради УРСР у зв’язку з їх участю в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;

г) є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад’юнктом;

ґ) є інвалідом I або II групи, у тому числі з дитинства, крім інвалідів, пільга яким визначена підпунктом “б” підпункту 169.1.4 цього пункту;

д) є особою, якій присуджено довічну стипендію як громадянину, що зазнав переслідувань за правозахисну діяльність, включаючи журналістів;

е) є учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на якого поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, крім осіб, визначених у підпункті “б” підпункту 169.1.4 цього пункту.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×