facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Послуга ««муніципальна няня»: що змінилося у 2023 році

Дата публікації: 21.01.2023 р.

Із 2023 року змінилися умови, за якими держава відшкодовує вартість послуги з догляду за дитиною до трьох років — «муніципальна няня». В чому саме полягають зміни та які документи необхідно подати, щоб отримати цю послугу, роз’яснюють юристи Сумської ГО «Північна правозахисна група».

«Муніципальна няня» — це фізична, юридична або особа-підприємець, яка надає послуги няні, з якою батьки  укладають  угоду або договір про догляд за дитиною до трьох років. Фактично це няня, яка надає послуги, декларує свої доходи та сплачує з них податки.

Така допомога не поширюється на нянь, які отримують оплату готівкою за домовленістю. Також компенсацію послуг няні не можуть отримувати сім’ї, які є батьками-вихователями у дитячих будинках сімейного типу, а також прийомні батьки, якщо вони вже отримують грошову допомогу від держави.

Фактично ця соціальна послуга є бонусом для підтримки батьків, опікунів дитини для забезпечення догляду за:

  • дитиною до трьох років, яка потребує додаткового догляду;
  • дитиною до трьох років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.

Відповідно до нововведень, у батьків та опікунів дітей віком до трьох років залишилося ще трохи часу, щоби протягом січня поточного року підтвердити своє право на таке відшкодування.

Для цього потрібно подати до відповідних підрозділів соціального захисту населення наступні документи:

  •  паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (код);
  •  свідоцтво про народження дитини;
  •  копію офіційно укладеного з нянею договору;
  •  акт про надану послугу «муніципальна няня»;
  •  копії документів, які підтверджують право на отримання компенсації (копія акту-огляду МСЕК для батьків з інвалідністю I чи II групи або документи, які підтверджують, що дитина потребує додаткового догляду).

У списку необхідних документів є також заяви про надання компенсації послуги «муніципальна няня» та про перерахування коштів для компенсації цієї послуги  із зазначенням банківського рахунка. Зразки таких заяв можна отримати в підрозділі соцзахисту населення.

Документи мають розглянути протягом десяти робочих днів — і погодити чи ні виплату компенсації. Про рішення заявнику повинні повідомити упродовж трьох робочих днів після його ухвалення.

Важливо! Відповідно до змін, внесених Кабінетом Міністрів до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років від 30.12.2022, батьки двох і більше дітей до трьох років більше не мають більше права на послугу «муніципальна няня».
Кабмін України схвалив рішення щодо збільшення розміру компенсації послуги з одного прожиткового мінімуму (а в разі догляду за дітьми з інвалідністю — з двох прожиткових мінімумів на дітей віком до шести років) до однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

Отже, сім’я на відшкодування послуги няні зможе щомісяця отримувати 6 700 грн замість 2 272 грн (Постанова Кабінету Міністрів від 30.12.2022 № 1474 «Деякі питання соціального захисту дітей та сім’ї»).


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×