facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Повернення кредитних боргів: якщо банк висуває завеликі штрафні санкції

Дата публікації: 16.05.2019

На прикладі з практики юрист Білозерського офісу Мережі правового розвитку В’ячеслав Лях роз’яснює, у якому випадку дії банку з нарахування пені та штрафів є незаконними.

Повернення банківської заборгованості за кредитом – одна з найбільш актуальних на сьогодні проблем. Чимало громадян просто неспроможні вчасно погасити заборгованість і стаються заручниками банків, які в свою чергу нараховують непідйомні проценти та штрафні санкції за несвоєчасну сплату кредиту. Саме з такою ситуацією стикнулася жителька селища Білозерка, що на Херсонщині, і звернулася до Офісу при громадської організації «Білозерський центр регіонального розвитку».
Жінка цікавилася, чи є правомірними дії банку щодо нарахування їй штрафних санкції за несвоєчасну сплату кредиту. Уточнила, що тіло кредиту становить близько 2 тис грн – а пені та інших штрафних санкцій їй нарахували близько 10 тис грн.
У даному випадку слід уважно перевірити правильність зроблених банком розрахунків, адже відповідно до ст. 18 Закону України «Про захист прав споживачів», умови за договором є несправедливими, якщо розмір штрафу перевищує 50% від суми договору.
Водночас статтею 551 Цивільного кодексу України передбачено, що розмір неустойки може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення.
Також, ст. 233 Господарського кодексу України, у разі, якщо належні до сплати штрафні санкції надмірно великі порівняно зі збитками кредитора, суд має право зменшити розмір санкцій.
У зв’язку з чим законодавство України не допускає надмірне збільшення штрафних санкції за непогашення заборгованості за кредитними договорами.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×