Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Працюєте у виборчій комісії? Як бути з основною роботою і не втратити зарплату

Які документи необхідно надати роботодавцю для увільнення людини від роботи та яким чином буде нарахована заробітна плата за період виконання нею обов’язків у тервиборчкомі. На такі питання відповідає юристка Сєвєродонецького офісу Мережі правого розвитку Олена Полєтаєва. На прикладі з практики вона підготувала роз’яснення для тих, хто під час вибрів-2019 працює у складі територіальної виборчої комісії.

З питанням щодо оформлення тимчасової відпустки на роботі до Офісу при громадській організації «Громадська платформа» звернулася мешканка Луганщини пані Тетяна. Вона працює в одному із Товариств з обмеженою відповідальністю Сєвєродонецького району, і зараз її обрали заступником голови дільничної виборчої комісії. Жінка хотіла дізнатися, які документи необхідно надати роботодавцю для увільнення її від роботи, а також, яким чином буде нарахована заробітна плата за період виконання обов’язків у виборчій комісії.

Коментар юриста:

  1. Відповідно до ст. 14 Закону України «Про вибори Президента України», підготовка і проведення виборів Президента України регулюються Конституцією України, цим Законом, Законом України «Про Центральну виборчу комісію», Законом України «Про Державний реєстр виборців»;, іншими законами України, постановами Верховної Ради України про призначення виборів Президента України, а також іншими актами законодавства, прийнятими відповідно до цього Закону.
  2. Утворення дільничної виборчої комісіє є етапом виборчого процесу (ч. 4 ст. 11 Закону України «Про вибори президента України»). Виборча комісія є суб’єктом виборчого процесу (п. 2 ч.1 ст. 12 Закону України «Про вибори президента України».
  3. Відповідно до ч. 1 ст. 119 Кодексу законів про працю України, на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.
  4. Зі змісту ч. 2 ст. 29 Закону України «Про вибори Президента України» випливає, що статус члена дільничної виборчої комісії підтверджується посвідченням за підписом голови комісії вищого рівня за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією. За рішенням виборчої комісії, яке затверджується виборчою комісією вищого рівня, голова, заступник голови, секретар або інші члени окружної виборчої комісії (загальною кількістю не більше чотирьох осіб), дільничної виборчої комісії (загальною кількістю не більше трьох осіб) протягом усього періоду повноважень виборчої комісії або частини цього періоду можуть виконувати свої повноваження у виборчій комісії з оплатою їх праці в комісії відповідно до статті 40 цього Закону. Зазначені особи на цей період звільняються від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи із збереженням відповідного стажу (ч. 4 ст. 29 Закону України «Про вибори Президента України»).
  5. Згідно зі ст. 40 Закону України «Про вибори Президента України», робота члена виборчої комісії, який виконує свої повноваження у виборчій комісії на платній основі, оплачується у визначеному Кабінетом Міністрів України розмірі та в порядку, визначеному Центральною виборчою комісією, за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів.
    Оплата праці члена виборчої комісії, звільненого від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи, не може бути нижчою від його середньої заробітної плати за основним місцем роботи.
    Членам виборчих комісій у межах загальної економії фонду оплати праці, передбаченого кошторисом видатків відповідної виборчої комісії на підготовку та проведення виборів Президента України, може бути нарахована і виплачена одноразова грошова винагорода в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією. Оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення їм та членам їх сімей, які проживають разом з ними, будь-яких видів соціальних виплат, пенсій, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг тощо.

Таким чином, у конкретному випадку підставою для видання роботодавцем наказу для увільнення працівника від виконання службових обов’язків на час виконання обов’язків заступника голови дільничної виборчої комісії, є:
– заява про увільнення від роботи,
– копія рішення дільничної виборчої комісії
– копія посвідчення члена дільничної виборчої комісії.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×