Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

«Президентська тисяча» для пенсіонерів на субсидію не впливає

Пенсіонери, чия пенсія менша за 5 000 грн, із 1 квітня цього року вже почали отримувати обіцяну Президентом України надбавку — одноразову «карантинну» 1 000 грн. Водночас у людей виникають питання, як це вплине на субсидію, адже чимало пенсіонерів отримують соціальну допомогу на комунальні послуги.

Роз’яснює адвокат, керівник Херсонського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «ІРЦ «Правовий простір» Сергій Плахотнюк.

Одноразова грошова допомога в розмірі 1000 грн, запроваджена у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19*, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, не включається у розрахунок доходу осіб під час призначення житлової субсидії.

На практиці це означає, що отримання цієї допомоги не може стати підставою для зменшення розміру призначеної субсидії або відмови в її призначенні.

Це рішення прийняв Кабінет Міністрів України 22 квітня 2020 року. Відповідні зміни внесено до Постанови від 1 квітня 2020 р. № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», якою було запроваджено одноразову грошову допомогу в розмірі 1000 гривень деяким вразливим категоріям населення.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19 у  розділі «Правова допомога» за цим посиланням.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

За матеріалами kavun.city

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×