facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Про звільнення від сплати споживчих кредитів під час карантину (+зразок заяви)

Дата публікації: 10.07.2020

Як уникнути застосування санкцій при сплаті споживчих кредитів в умовах значного зниження доходів? З таким запитанням до громадської приймальні Подільського центру прав людини Вінницького офісу Мережі правового розвитку в період карантинних обмежень звернулося особисто і різними засобами зв’язку не менше 5 клієнтів. З огляду на затребуваність теми роз’яснення і зразок Заяви** про запровадження кредитних канікул на період карантину подає юрист Офісу Олександр Довбиш.

На захист інтересів позичальників став Закон України № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)». Цим законом на період з 1 березня 2020 року по 31 травня 2020 року заборонено збільшення процентної ставки за користування споживчим кредитом та звільнено позичальників від штрафних санкцій за порушення зобов’язань щодо строків виконання зобов’язань за кредитом.

Окремо слід взяти до уваги, що діючий закон не звільняє позичальника від обов’язку платити вчасно і в повному обсязі за споживчим кредитом (тіло боргу та проценти), а лише звільняє позичальника від штрафних санкцій за порушення цих обов’язків та гарантує, що кредитор у цей період не погіршить умови договору для позичальника, зокрема не підвищить процентну ставку за кредитом.

____________________________

                                                                     (назва банківської установи)

                                                        Від     _____________________________

                                                                  _____________________________

                                                                                              (П.І.Б.)

ЗАЯВА
про запровадження кредитних канікул на період карантину

____________ року між мною ___________________________________________, з однієї сторони та _________________________________ з іншої сторони було укладено кредитний договір №_______________________.

         У зв’язку з різким зниженням доходів через запровадження карантинних обмежень Кабінетом міністрів України, прошу відтермінувати сплату за кредитним договором обов’язкових щомісячних платежів та не застосовувати до мене штрафні санкції у зв’язку із затримкою виконання обов’язків за кредитним договором.

         В подальшому зобов’язуюсь виконувати усі вимоги кредитного договору.

Дата                                                                     підпис 

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

**Зразок заяви можна скопіювати з цієї статті або завантажити у прикріпленому нижче додатку.

Публікація підготовлена в рамках реалізації проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Матеріали публікації захищені авторським правом. Проте Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні заохочує поширення цієї інформації в некомерційних цілях.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×