facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: «Банк вимагає особистої присутності військовослужбовця для розблокування картки, але боєць — на передовій: як бути?»

Дата публікації: 07.08.2023

«Склалася така ситуація: одному з бійців заблокували банківську картку, і щоб її активувати, потрібна його особиста присутність у банку. Але це нереально, оскільки він зараз під Бахмутом. Чи можна якось це вирішити без його присутності? Можливо, зробити якусь довіреність?». На запитання мешканки Хмельниччини відповідає адвокатка, виконавча директорка  ГО «Подільська правова ліга»  Анастасія Площинська.

Анастасія Площинськаадвокатка, виконавча директорка  ГО «Подільська правова ліга»

Представникові/представниці військовослужбовця потрібно підійти в банк й уточнити у відділенні наступне:

  1. Яке формулювання має бути в довіреності, максимально чітко: право представляти інтереси в банку для відкриття/закриття рахунка тощо.
  2. Якщо бійцю нереально зв’язатися з нотаріусом, таку довіреність може видати його командир.
  3. Оригінал потрібно передати представнику військовослужбовця.

Правова підстава

Ст. 245 Цивільного  кодексу України:
«Довіреність військовослужбовця, а в пунктах дислокації військової частини, з’єднання, установи, військово-навчального закладу, де немає нотаріуса чи органу, що вчиняє нотаріальні дії, також довіреність працівника, члена його сім’ї і члена сім’ї військовослужбовця може бути посвідчена командиром (начальником) цих частини, з’єднання, установи або закладу. Довіреності, посвідчені зазначеними посадовими особами, прирівнюються до нотаріально посвідчених».

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×