facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: Чи має військовий декларувати зброю, яку отримав як нагороду?

Дата публікації: 08.06.2023

«Чи повинен я декларувати зброю, якою мене нагородила держава?». З таким запитанням до Вижницької ГО «Комітет виборців» звернувся військовослужбовець пан Іван з с. Кальнівці Чернівецької області. Відповідає юристка організації Валентина Ткач.

Валентина Ткач,
юристка ГО “Комітет виборців”.

Держава відзначає заслуги військових та їхній важливий внесок у забезпечення обороноздатності України та зміцнення національної безпеки, зокрема, нагороджуючи нагородами і відзнаками, серед яких:

• державна нагорода – відзнака Президента України «Іменна вогнепальна зброя»;

• відомчі заохочувальні відзнаки «Вогнепальна зброя» Міністерства оборони України, Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління розвідки Адміністрації Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Управління державної охорони України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Чи потрібно декларувати зброю як нагороду (відзнаку)? Ні, не потрібно. Адже відповідно до законодавства, така нагорода (відзнака) для військовослужбовців не є подарунком та не відображається у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації, а також у розділі 14 «Видатки та правочини суб’єкта декларування» декларації.
До такої нагороди (відзнаки) не застосовується обмеження (заборона) щодо одержання подарунків, передбачене ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції».
Чи зазначається така нагорода (відзнака) в розділі 5 «Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)» декларації? Ні, не зазначається, якщо в документі до нагороди (відзнаки) немає відомостей про вартість зброї,  або якщо зазначена у такому документі її вартість не перевищує 100 прожиткових мінімумів (для 2022 року — 248 100 грн, для 2023 року — 268 400 грн).

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×