facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання – відповідь: чи може педагог під час воєнного стану піти в основну відпустку на 56 днів?

Дата публікації: 03.08.2022

Пані Марія з селища Банилів Чернівецької області звернулася до Вижницької громадської організації «Комітет виборців» із запитанням: чи може вона як педагог піти у щорічну основну відпустку тривалістю 56 днів під час воєнного стану? Відповідає юристка організації Валентина Ткач.

На фото: Валентина Ткач, юристка ГО “Комітет виборців”.

Так, зараз педагог може піти у відпустку тривалістю 56 днів –  вчителям повернули попередню тривалість відпусток, яку скоротили через воєнні дії до 24-х днів.

Відповідний законопроект № 7251 Верховна Рада ухвалила 1 липня. Згідно з ним, у вчителів тепер може бути 56 днів щорічної основної відпустки.

Раніше за встановленою нормою, у зв’язку з введенням на території України воєнного стану та законодавчими змінами до ч.1 ст.12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», відпустка мала тривати не більше 24 днів.

Утім, звертаю вашу увагу на те, що цими змінами остаточне рішення про термін відпустки залишається за керівництвом закладу освіти. Тобто тривалість відпусток педагогів може становити 56 днів, як і раніше, однак роботодавець може ухвалити рішення про 24-денну відпустку.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×