facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: Чи можна відкрити лікарняний дистанційно?

Дата публікації: 14.11.2023

«Чи можу я відкрити лікарняний дистанційно, якщо мені дуже зле, щоб іти до лікаря?». На запитання мешканки Львівщини відповідає юрист Червоноградської ГО «Молодіжний ініціативний центр» Андрій Мицак.

Андрій Мицак, юрист ГО «Молодіжний ініціативний центр».

Відповідно до роз’яснення Міністерства охорони здоров’я від 10.11.2023, на період дії воєнного стану повертається можливість пацієнтам з симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ відкривати лікарняний* дистанційно, як це було під час ковід-карантину.

Лікар має право відкрити медичний висновок про тимчасову непрацездатність (лікарняний) на період до 5 календарних днів.

Відтепер норма дистанційної виписки медичних висновків про тимчасову непрацездатність повертається і діятиме на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення.
Тобто, якщо у людини є симптоми COVID-19, грипу або ГРВІ, вона може звернутися до лікаря дистанційно за допомогою засобів телефонного зв’язку, інтернет-телефонії, і лікар на підставі звернення та опитування пацієнта відкриє медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період 5 календарних днів.

Для призначення лікування медик може також дистанційно виписати електронний рецепт: перший електронний рецепт відтепер можна отримати без особистого прийому.

Важливо! Якщо дію медичного висновку про тимчасову непрацездатність потрібно буде продовжити на період понад 5 календарних днів, пацієнт обов’язково повинен буде з’явитися на особистий прийом до лікаря.

*Якщо вам потрібна додаткова інформація щодо оформлення лікарняного, звертайтеся до контакт-центру Національної служби здоров’я України (НСЗУ) за номером 1677 (з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). 

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×