facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання – відповідь: Чи обов’язково для укладання шлюбу під час війни надавати в РАЦС саме військовий квиток?

Дата публікації: 10.10.2022

Чи дозволять нам у РАЦСі укласти шлюб, якщо у мого нареченого немає військового квитка? Його мобілізують, документ у військкоматі за кілька днів їде на навчання”. Таке запитання отримала від мешканки Хмельниччини юристка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська. Нижче – відповідь і результат.   

На фото: Анастасія Площинська – адвокатка, юристка ГО «Подільська правова ліга».

Сьогодні в умовах воєнного стану в деяких РАЦСах, дійсно, у чоловіків вимагають військові квитки. Це робиться для того, щоб підтвердити або спростувати їхній статус військовозобов’язаних. І взагалі, відповідно до ч. 4 ст. 38 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», відділи РАЦС кожні 7 днів подають до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП)інформацію про тих, хто одружився, змінив ім’я, прізвище тощо.

Водночас, дослідивши питання, ми не бачимо такої норми, що зобов’язує осіб, які збираються укласти шлюб, обов’язково подавати в РАЦС саме військовий квиток. Якщо його немає, може підійти повістка, облікова картка або навіть номер військового квитка, а не сам документ.

Тобто, якщо людина військовозобов’язана, то у неї має бути прописаний номер військового квитка, ким і коли виданий, звання. У разі, якщо чоловік не придатний до служби, це має підтверджувати відповідна довідка. Якщо є повістка, обліково-послужна картка теж підійде для надання у РАЦС, оскільки фактично підтверджує п. 7 Анкети*: 7. Відношення до військової служби.

*Посилання на анкету: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0719-00#n1861

P.S. Через кілька днів після консультації жінка написала юристці, що пара успішно уклала шлюб і навіть оплатила у РАЦСі цю послугу за пільговою ціною як для військовослужбовця.   


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×