facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання – відповідь: Чи потрібно під час війни проходити комісію, щоб продовжити інвалідність?

Дата публікації: 17.08.2022

Що робити людям з інвалідністю, якщо в період військового стану потрібно пройти повторний огляд для продовження інвалідності? З таким запитанням до Білоцерківської ГО «Правова єдність» звернулася мешканка Білоцерківської громади. Консультацію підготувала адвокатка, юристка організації Інна Малишко.   

На фото: Інна Малишко – адвокатка, юристка Білоцерківської ГО «Правова єдність».

Згідно з Постановою КМУ «Питання медико – соціальної експертизи», медико-соціальна експертиза (МСЕК) для встановлення групи інвалідності проводиться за направленням закладу охорони здоров’я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів, за наявності відомостей, які підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

У такому разі лікуючий лікар, зокрема сімейний, до якого звернувся за медичною допомогою пацієнт, в разі потреби оформляє направлення на МСЕК (форма 088/о).

Важливо! Лікар, який оформляє направлення на МСЕК, не може вимагати від пацієнта-ВПО (внутрішньо переміщеної особи) укладання декларації. Також лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути безпосередньо на повторний огляд під час дії воєнного стану для підтвердження стійкого порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності людини. 

Для того, аби спростити проведення медико-соціальної експертизи, уряд України прийняв постанову КМУ  «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України» № 225 від 08.03.2022 р., яка передбачає встановлення інвалідності особам, які звертаються для встановлення інвалідності у період дії воєнного стану, заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування особи.

Проведення медико-соціальної експертизи за направленням лікарсько-консультативної комісії здійснюється незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.

Крім того, на період дії воєнного стану, для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно, оскільки, згідно з постановою КМУ «Деякі питання надання державної соціальної допомоги на період введення воєнного стану» № 214 від 07.03.2022 р., термін дії інвалідності та індивідуальна програма реабілітації (ІПР) подовжено на період дії воєнного стану. 

Строк проходження повторного огляду, який припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк, не пізніше шести місяців після його припинення/скасування.

Особам з інвалідністю не потрібно проходити комісію для продовження групи під час війни: до кінця дії воєнного стану і на період шести місяців після його припинення/скасування група «інвалідність» зберігається автоматично без перекомісії.

Увага! Діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду ЛКК чи МСЕК:

  • соціальні виплати;
  • реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні), засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетери тощо;
  • освітні послуги;
  • відповідні пільги.

P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×