facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: Чи вступив у силу закон про виїзд за кордон військового до родини на час відпустки?

Дата публікації: 13.08.2023

Роз’яснення адвокатки, виконавчої директорки  ГО «Подільська правова ліга»  Анастасії Площинської щодо права українських Захисників виїжджати за кордон під час відпустки є відповіддю на запитання мешканки Хмельниччини, дружини військовослужбовця.

Анастасія Площинська — адвокатка, виконавча директорка  ГО «Подільська правова ліга».

Право військовослужбовців на відпустку передбачено Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань, пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану».

Під час дії воєнного стану військовослужбовцям надається частина щорічної основної відпустки загальною тривалістю не більше 30 календарних днів, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше 10 календарних днів.

Кожна із зазначених відпусток надається без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Щорічна основна відпустка, зазначена в абзаці першому цього пункту, надається протягом календарного року частинами не більше 15 календарних днів, за умови одночасної відсутності не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу

Відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», військовослужбовці мають рівне з іншими громадянами України право на виїзд за кордон у порядку, встановленому законом. Але в умовах воєнного стану є певні особливості.

Згідно з роз’ясненням Міністерства оборони, рішення щодо виїзду військовослужбовця за кордон ухвалюється в індивідуальному порядку.
Першочергово, військовий має написати та подати рапорт на відпустку командиру військової частини.
Додатково у рапорті мають бути вказані:

  • дати виїзду та повернення;
  • місто та адреса перебування;
  • тип транспорту та пункт пропуску, яким буде здійснюватися виїзд з України.

Разом із рапортом військовослужбовець має надати документи, які будуть підтверджувати мету поїздки (свідоцтва про шлюб та народження дітей, а також посвідки про тимчасовий захист членів родини, які перебувають за кордоном).
Тобто законною підставою на виїзд є зустріч із родиною, яка тимчасово виїхала з України.

На підставі наданих документів командир військової частини має ухвалити рішення щодо дозволу на виїзд військовослужбовця. У разі схвалення такої відпустки, командир має оформити наказ, який дає право на виїзд. Крім цього, дозвіл на виїзд має бути вказаний у відпускному квитку.
Варто додати, що в разі відмови на виїзд оскаржити таке рішення дуже складно, адже важелів впливу в цій ситуації не так багато.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×