facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: Чи законно відключати комунальні послуги за борги під час війни?

Дата публікації: 24.04.2023

«Отримали попередження про відключення комунальних послуг за борг — чи це законно?». З таким запитанням мешканка Хмельниччини звернулася до адвокатки, виконавчої директорки ГО «Подільська правова ліга» Анастасії Площинської.

Анастасія Площинська – адвокатка, юристка ГО «Подільська правова ліга».

Варто зазначити, що такі запити юристи Мережі правового розвитку останнім часом доволі часто фіксують і від мешканців інших  областей.
Відповідь у такій ситуації однозначна: в період дії воєнного стану в Україні забороняється припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню в разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.

Така вимога діє відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2022 p. Nº 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану».

Тож, якщо ви, ваші рідні, друзі чи знайомі стикнулися з такою проблемою, радимо вчасно звертатися по правову допомогу. Зокрема наші юристи безоплатно проконсультують вас в онлайн-чаті МПР за цим посиланням або безпосередньо в офісах організацій Мережі у вашому регіоні. Перелік та адреси — тут.

* «В умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити, що до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється:

  • нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;
  • припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 24 лютого 2022 року».

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×