facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: Чи зараховується час перебування на військовій службі до страхового робочого стажу?

Дата публікації: 19.11.2023

«Чи час перебування на військовій службі зараховується до страхового стажу роботи?». З таким питанням до юристів Червоноградської ГО « Молодіжний ініціативний центр» звернулася мешканка м. Белз, що на Львівщині. Відповідає юрист організації Андрій Мицак.

Андрій Мицак, юрист ГО «Молодіжний ініціативний центр».

Згідно з абзацом 2 частини 1 статті 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», для військовослужбовців передбачено особливий порядок обліку стажу. Для них час проходження військової служби в особливий період зараховується до вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу держслужби на пільгових умовах у порядку, який визначає Кабінет Міністрів України.

До вислуги років для визначення розміру пенсії особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. №393, зараховується на пільгових умовах:

Один місяць служби за три місяці:

  • участь у бойових діях у воєнний час;
  • час перебування під вартою, час відбуття покарання в місцях позбавлення волі та висилки військовослужбовців, безпідставно притягнутих до кримінальної відповідальності, безпідставно репресованих і надалі реабілітованих;
  • час виконання робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, до 1 січня 1988 року;
  • таємно;
  • час проходження служби військовослужбовцями Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, направленими у відрядження до Республіки Ірак з метою забезпечення в умовах посилення терористичних посягань безпеки дипломатичної установи України, її співробітників та членів їх сімей;
  • час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції;
  • період проходження служби у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів;
  • час проходження служби, протягом якого особа брала участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

Страховий стаж, необхідний для перерахунку пенсії, обраховується особам, які проходили військову службу, на підставі спеціальних норм права.

Зверніть увагу! Наразі українським законодавством не визначено обов’язкове внесення до трудової книжки запису про мобілізацію.

Із працівниками, яких призивають (приймають) на військову службу, не розриваються трудові відносини: вони тимчасово увільняються від роботи на час проходження служби. Запис про проходження військової служби із зазначенням дати призову (зарахування) і дати звільнення зі служби вноситься окремим рядком до трудових книжок за місцем роботи працівника. Цей запис вноситься до відомостей про роботу на підприємстві (пункт 2.19 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників).

Також 30.06.2023 р. у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9447, який регулює виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу, що проводиться за рахунок коштів Державного бюджету.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×