facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: Тато-українець живе і працює в Польщі — чи реально стягнути аліменти на дитину?

Дата публікації: 11.07.2023

«Батько моєї дитини, українець, зараз живе і працює в Польщі. Він винен значну суму аліментів. Чи реально стягнути борг?». На запитання мешканки Хмельниччини відповідає адвокатка, виконавча директорка  ГО «Подільська правова ліга»  Анастасія Площинська.

Анастасія Площинська
адвокатка, виконавча директорка  ГО «Подільська правова ліга».

Так, реально. Між Україною та Республікою Польща укладено договір «Про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах», який Україна ратифікувала у 04.02.1994 р. Згідно з його положеннями, а саме ст. 28, у правових стосунках між батьками і дітьми, в тому числі аліментних обов’язках батьків застосовується законодавство тієї договірної сторони, громадянином якої є дитина.

В такому разі дружина має подати позовну заяву про стягнення аліментів до суду в Україні за місцем свого проживання. Керуючись Конвенцією про стягнення аліментів за кордоном, а також зазначеною інструкцією, дружина повинна звернутися до територіального управління юстиції з клопотанням про визнання та виконання рішення суду України про стягнення аліментів на території іншої держави.

Рішення суду і всі документи, що подаються до іноземної держави для стягнення аліментів, слід подавати української мовою з перекладом (в даному випадку на польську). Всі подані документи направляти до Міністерства юстиції України, яке в свою чергу надсилає їх до відповідного компетентного органу на території Польщі.

Також про стягнення аліментів з боржника, який перебуває за кордоном, дивіться відео за цим посиланням.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×