facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: Як відправити дитину в табір відпочинку за кордон у супроводі третьої особи?

Дата публікації: 17.06.2023

«Планую відправити дитину за кордон, у літній табір відпочинку, в супроводі третьої особи. Чи можливо це? І якщо так, то які документи для цього потрібні?». На запитання мешканки Хмельниччини відповідає Анастасія Площинська — адвокатка, юристка ГО «Подільська правова ліга».

Анастасія Площинська — адвокатка, юристка ГО «Подільська правова ліга»

За час запровадження в Україні правового режиму воєнного стану виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним із батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.

В інформації* Держприкордонслужби (ДПСУ) щодо змін в законодавстві при виїзді дітей за кордон зокрема зазначено:

 «Найбільш актуальною стосовно питання перетинання державного кордону є норма, що передбачає перевірку дійсності довіреностей, які були викладені без використання спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу та посвідчені нотаріусом відповідно до законодавства.

Якщо ви плануєте відправити свою дитину за кордон на відпочинок та оздоровлення у супроводі третіх осіб, врахуйте, що вказані бланки, які видані після 23 травня є недійсними. Також бланки, які отримані до 23 травня, у разі сумніву щодо їх дійсності можуть бути перевірені прикордонниками шляхом отримання довідки про підтвердження або спростування посвідчення нотаріусом такої довіреності, що в свою чергу передбачає відмову в перетинанні державного кордону до моменту отримання підтвердження від нотаріуса».

Водночас, за коментарем нотаріуса, позиція Державної прикордонної служби щодо бланків дещо змінилася: на початку війни нотаріусам дозволили (згідно з постановою) засвідчувати справжність підпису на заяві про згоду на виїзд дітей за кордон без використання спеціального нотаріального бланка. Нотаріуси виготовляли такі документи на різні терміни, тобто вони були зроблені на білих аркушах. А зараз нотаріуси засвідчують справжність підпису на заяві вже з використанням спеціального нотаріального бланку. Але всі заяви які були викладені на білому аркуші в ті часи і на різні строки, залишилися дійсними. До прикладу, нотаріуси робили такі бланки на один, два, три роки.

*Більш докладно про зміни в законодавстві стосовно виїзду дітей за кордон можна дізнатися за цим посиланням.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×