facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: Які документи слід мати, перетинаючи кордон з дитиною?

Дата публікації: 03.03.2023

«Як  зараз здійснюється перетин кордону дитини з матір’ю? Які документи я маю надати на кордоні?» З таким запитанням до ГО «Подільська правова ліга» мешканка Хмельниччини. Відповідь підготувала адвокатка, виконавча директорка організаціїї Анастасія Площинська.

Анастасія Площинська – адвокатка, юристка ГО «Подільська правова ліга».

У разі виїзду матері з дитиною з України за кордон під час війни слід керуватися Правилами перетину кордону в умовах воєнного стану окремими категоріями громадян. Згідно з ними, виїзд за межі України дітей, які не досягли 16- річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється:

–      без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків

–      та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.

При цьому в разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану рішення щодо надання дозволу на виїзд за межі України особі чоловічої статі, яка супроводжує дитину, яка не досягла 16-річного віку, приймається з урахуванням приналежності супроводжуючої особи до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у неї підтвердних документів.

Варто додати, що через кілька днів клієнтка повідомила юристці, що успішно перетнула кордон України з дитиною, перед ‘явивши свій паспорт, паспорт дитини, а також свідоцтво про народження дитини, де вказано, що вона є її матір’ю.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×