facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: Які пільги мають багатодітні сім’ї під час війни?

Дата публікації: 09.07.2023

«Які пільги гарантує держава гарантує багатодітним сім’ям? Чи змінилося щось під час війни?» З таким запитанням до Вижницької ГО «Комітет виборців» звернулася пані Оксана з с. Мілієве Чернівецької області. Юристка організації Валентина Ткач підготувала роз’яснення.

Валентина Ткач,
юристка ГО “Комітет виборців”.

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», багатодітна сім’я — це чоловік та жінка, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, проживають разом та виховують трьох і більше дітей. Також це може бути батько або мати, які проживають з трьома і більше дітей та самостійно їх виховують.

За законом, до складу багатодітної сім’ї також включаються діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, — до закінчення ними закладів освіти, але не довше ніж до досягнення 23 років.

Окремого закону, який би передбачав пільги для багатодітних сімей, в Україні немає. Проте вони чітко визначені у ст. 13 закону України «Про охорону дитинства».

Для багатодітних сімей передбачені такі пільги:

1) 50% знижка плати за користування житлом (квартирна плата);

2) 50% знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб;

3) 50% знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

4) позачергове встановлення квартирних телефонів — абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів.

Для дітей із багатодітних сімей у статті передбачені такі пільги:

1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі) — разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду електронний квиток видається на безоплатній основі;

5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

Соціальні виплати для багатодітних сімей

Постанова Кабінету Міністрів України №250 від 13.02.2019 передбачає порядок виплати допомоги для дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях. У 10 пункті цієї постанови зі змінами, внесеними вже після початку повномасштабного вторгнення, згідно з постановою КМУ №118 від 16.02.2022, зазначено, що допомога призначається в розмірі 2100 грн.
Призначення державної допомоги починається з народження третьої дитини та продовжується щомісячно до того моменту, коли дитина досягне 6-річного віку, починаючи з місяця, в якому була подана заява разом з усіма необхідними документами. Також у постанові наголошено, що виплати припиняються у разі нецільового використання коштів, незабезпечення повноцінних умов для проживання дитини, влаштування дитини на державне утримання, зарахування дитини до інтернату або втрати статусу багатодітної сім’ї.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×