facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: Якщо мати розлучена, чи може вона дитину від першого шлюбу записати на другого чоловіка?

Дата публікації: 09.07.2024

«Я розлучена, планую вийти заміж вдруге. Чи можна дитину записати на мого нового чоловіка?». На запитання мешканки Хмельниччини відповідає адвокатка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська.     

Варіантів розвитку такої ситуації є декілька. Все залежить від того, коли народилася дитина: під час перебування у вашому першому шлюбі чи поза шлюбом. Тобто чи дитина записана зі слів матері, чи народжена під час шлюбу з першим чоловіком? Також має значення, скільки років дитині. І те, чи є згода батька на зміну прізвища дитини. Йдеться про усиновлення дитини другим чоловіком матері, чи про визнання батьківства, чи просто про зміну прізвища?

Найпростіший варіант, це якщо обоє з батьків — не проти зміни прізвища дитини. В такому випадку їм слід звернутися в орган реєстрації актів цивільного стану й подати відповідну заяву*.

Однак ситуації можуть бути різні, тому передусім потрібно враховувати саме те, за яких обставин була народжена дитина, який запис зроблено у її свідоцтві про народження.

Тому такий випадок раджу розглядати на індивідуальній правовій консультації**.  

*Зразок заяви для завантаження:

**Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×