facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: За який термін нарахують аліменти на дитину, якщо шлюб розірвали рік тому, а на аліменти подали лише зараз?

Дата публікації: 18.06.2024

«Ми з чоловіком розірвали шлюб рік тому. І лише зараз я подала на аліменти на дитину. Чи отримаю я виплати за весь рік, протягом якого батько не утримував дітей?». На запитання мешканки Хмельниччини відповідає адвокатка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська.   

Насамперед варто зазначити, що аліменти не завжди пов’язані з розірванням шлюбу. Хоча зазвичай так і буває.

Якщо вас цікавить, з якого моменту один із батьків має сплачувати аліменти, то відлік починається здебільшого з моменту подання позовної заяви про розірвання шлюбу (тобто з дня звернення до суду) або видачі судового наказу про стягнення аліментів на користь дитини/дітей.  

Але Сімейний кодекс України передбачає певні винятки.
Ось що говорить про це його Стаття 191. “Час, з якого присуджуються аліменти на дитину”:

1. Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу — із дня подання такої заяви.

2. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв’язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.

Читайте також:

Чи можна розірвати шлюб, якщо дитині 7 місяців?

Як краще отримувати аліменти — у твердій сумі чи часткою від зарплати?

Як підтвердити додаткові витрати на дитину

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×