Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Робота у вихідний: що необхідно знати

Автор: ГО “Білозерський центр регіонального розвитку”

Працювати у вихідний день робітники мають лише за наявності  письмового наказу роботодавця. У документі обов’язково повинно бути вказано, яким чином ця робота компенсуватиметься. Про те, як законодавчо правильно оформити працю співробітника у вихідні та святкові дні, роз’яснює В’ячеслав Лях, юрист Білозерського офісу Мережі правового розвитку при ГО “Білозерський центр регіонального розвитку”.

Обов’язково слід звернути увагу на те, що залучати працівника до роботи у святковий або неробочий день можна виключно за письмовим наказом (розпорядженням) роботодавця.

Відповідно до ст. 72 Кодексу Законів про працю, робота у вихідний день може компенсуватися за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або оплатою у подвійному розмірі.

Спосіб компенсації у вихідний день визначається за згодою сторін трудового договору. І в наказі про залучення працівників до роботи у вихідний день роботодавець повинен конкретно зазначити, як саме робітнику компенсується робота у вихідний чи святковий день.

Інший день відпочинку для кожного працівника доцільно вказувати в наказі про залучення окремих працівників до роботи у вихідний день. Якщо цього не зроблено, працівник не вправі самостійно вирішувати, коли саме він візьме “відгул”.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×