facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Родини з прикордоння Харківщини та Сумщини зможуть отримати додаткову виплату

Дата публікації: 22.05.2024

Сімʼї, які відносяться до вразливих категорій та які мають евакуюватися із прикордонних громад Харківської та Сумської областей, мають право на одноразову виплату у розмірі 10 тис 800 грн на особу. Докладніше про пільгу розповідає юристка ГО «Північна правозахисна група» Наталія Єсіна. 

Наталія Єсінаюристка, виконавча директорка ГО “Північна правозахисна група”.

Одноразова виплата для родин із прикордоння Харківщини та Сумщини — це міжнородні кошти, які підготували в цьому випадку урядовці спільно з ЮНІСЕФ.

Звертаємо увагу, що виплати отримуватимуть сім’ї з дітьми, які з 1 травня 2024 року підлягають обов’язковій евакуації з територій Сумської та Харківської областей, а до евакуації проживали на території вказаних областей.

Обов’язковою також є приналежність до певних вразливих категорій:

• у складі сім’ї є особа або дитина з інвалідністю до 18 років;

• сім’я є багатодітною з дітьми до 18 років;

• дітей виховує одинока мати чи одинокий батько;

• сім’я з дітьми віком до 18 років є малозабезпеченою.

Якщо родина виїжджала під час евакуації за допомогою обласної військової адміністрації та є в евакуаційних списках, виплати буде здійснено автоматично.

Якщо сімʼя в межах обовʼязкової евакуації виїжджає до безпечного місця самостійно, то уповноваженому представнику необхідно звернутися до найближчого управління соціального захисту у громаді, до якої вона переїхала, і подати заяву на отримання відповідної допомоги.

Зазначена грошова допомога є одноразовою, вона надходить на рахунок одного з членів сім’ї. Також кошти можна отримати через Укрпошту (відповідна умова зазначається в заяві).

Ілюстративне фото до статті: prostir.ua

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×