facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Студенти-контрактники зможуть перевестися на навчання за кошти держбюджету

Дата публікації: 30.10.2022

Кабмін України дозволив студентам старших курсів переводитися з контрактної форми навчання на навчання за кошти державного бюджету. Хто та за яких умов може скористатися цим правом, роз’яснює адвокатка, юристка Білоцерківської міської громадської організації «Правова єдність» Інна Малишко.

Інна Малишко – адвокатка, юристка Білоцерківської ГО «Правова єдність».

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № від 8 жовтня 2022 р. № 1138 «Про затвердження Порядку та умов надання закладам вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, компенсації витрат на підготовку фахівців, які навчаються за рахунок коштів фізичних осіб». Вона передбачає можливість переведення студентів старших курсів з контрактної форми навчання на навчання за кошти державного бюджету.Порядок поширюється  на заклади фахової передвищої та вищої освіти, які були зараховані на навчання до 2021 року включно на місця, що фінансуються за кошти фізичних або юридичних осіб.

Хто має  можливість перевестися на навчання за кошти державного бюджету

  1. Діти загиблих захисників України: діти (особи з їх числа у віці до 23 років) загиблих (померлих) осіб, зазначених у статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» (категорія 1).
  2. Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни: особи, визнані учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» (категорія 2).
  3. Діти учасників бойових дій: діти (особи з їх числа у віці до 23 років) учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» (категорія 3).
  4. Жителі особливо небезпечних територій: особи, які проживають на (перемістилися з) тимчасово окупованій російською федерацією території України в умовах воєнного стану, на території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) на території територіальних громад, що станом на 15 жовтня та 15 лютого відповідного року включені до переліку, затвердженого Мінреінтеграції (категорія 4).

Як перейти на навчання за кошти державного бюджету

Здобувачі вищої освіти повинні звернутися до керівника вищого навчального закладу (ВНЗ)  із заявою та документами, що підтверджують право на навчання за кошти державного бюджету. ВНЗ здійснює верифікацію поданих документів, що підтверджують право на переведення в разі дійсності підтверджуючих документів, і видає наказ про переведення здобувачів на навчання за кошти державного бюджету.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×